جزئیات و قوانین آزمون مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

آخرین مطالب

 • 1.jpg
 • جزئیات اردوی مرحله سوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای منتشر شد!

  مرحله سوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه ای از 27 مهر الی 2 آبان 1400 در تهران برگزار می‌شود.


 • 1.jpg
 • ثبت نام در دوره تخصصی تحلیل‌گر بازی‌های موبایلی

  به گزارش روابط عمومی باشگاه سواد رسانه‌ای،...


 • 1.jpg
 • کارگاه مجازی یک روزه «چگونه ولاگر شویم؟»

  به گزارش روابط عمومی باشگاه سوادرسانه‌ای، کارگاه...

  جزئیات و قوانین آزمون مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

  آزمون در ساعت 15 الی 17 جمعه 20 فروردین 1400 تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی باشگاه سواد رسانه ای، اپلیکیشن رسمی المپیاد جهت برگزاری آنلاین آزمون مرحله اول دوره پنجم المپیاد سواد رسانه ای منتشر شد. داوطلبین برای شرکت در آزمون مرحله اول باید پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن اندرویدی، با توجه به قوانین زیر در مرحله آزمون برخط مرحله اول شرکت نمایند.

  قوانین آزمون برخط مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

  ۱- آزمون در ساعت ۱۵ الی ۱۷ جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه‌ای (ویژه گوشی‌های هوشمند اندرویدی) نسخه ۲٫۴ برگزار می‌شود. (لطفا از بروز بودن اپلیکیشن خود مطمئن شوید.)

  ۲- برای استفاده از این اپلیکیشن و شرکت در آزمون، در اولین ورود از گزینه ثبت نام اقدام نمایید و با شماره تماس مندرج در فرم ثبت نام در اپلیکیشن نیز ثبت نام نمایید و بعد از دریافت پیامک ورود، اطلاعات فردی خود را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که تنها با شماره موجود در فرم ثبت نام المپیاد در اپلیکیشن نیز ثبت نام نمایید. در صورت در دسترس نبودن شماره همراه استفاده شده در فرم ثبت نام منتظر باشید تا زمان تصحیح اطلاعات ثبت نامی به شما اعلام گردد.

  ۳- پیش از ورود به آزمون اصلی، شرکت در آزمون هوش دیجیتال (DQ) الزامی است. این آزمون در قالب یک نظرسنجی است و هیچگونه تأثیری در پذیرفته شدن داوطلبان در هیچ یک از مراحل المپیاد سواد رسانه‌ای ندارد. تنها هر داوطلب پیش از زمان شروع آزمون مرحله اول باید یک بار به طور کامل این پرسشنامه را تکمیل نماید. اطلاعات حاصل از این آزمون به صورت کاملا محرمانه مورد استفاده علمی قرار خواهد گرفت و از داوطلبان درخواست می‌شود با صداقت کامل به آن پاسخ دهند.

  ۴- زمان کل آزمون مرحله اول ۱۲۰ دقیقه است و ورود به آزمون در هر بخشی از این بازه مجاز است. اما کل فرآیند آزمون رأس ساعت ۱۷ جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ به پایان خواهد رسید و پس از پایان مهلت آزمون، ادامه نمایش سؤالات برای شرکت کنندگان متوقف خواهد شد.

  ۵- ترتیب سؤالات آزمون مرحله اول و ترتیب گزینه‌های هر سؤال به صورت تصادفی است و برای پاسخگویی به هر سؤال مدت زمان محدودی تخصیص داده شده است که به صورت شمارش‌گر معکوس در پایین هر سؤال نمایش داده شده است.

  ۶- بعد از عبور از هر سؤال، چه با درج پاسخ و چه بی‌پاسخ رها کردن آن، امکان بازگشت و بازبینی سؤالات وجود ندارد.

  ۷- آزمون مرحله اول دارای نمره منفی است. در بازه زمانی هر سؤال، امکان انتخاب پاسخ، ویرایش پاسخ و یا حذف پاسخ و سفید گذاشتن سؤال موجود است. اما پس از اتمام زمان پاسخ، هیچگونه ویرایشی ممکن نیست و آخرین گزینه انتخاب شده به عنوان پاسخ داوطلب درج خواهد شد.

  ۸- در انتهای هر سؤال یک نماد قلب سفید موجود است. در صورت پسندیدن هر سؤال می‌توانید برای آن قلب سرخ قرار دهید و در انتخاب آن سؤال به عنوان سؤال سرخ مؤثر باشید. برای آشنایی بیشتر با جایزه سؤال سرخ می‌توانید به سایت باشگاه سواد رسانه‌ای به آدرس imlc.ir مراجعه نمایید.

  ۹- هر نفر با شماره همراه یکتا و کدملی خود، تنها یک بار امکان ورود و شرکت در آزمون مرحله اول را خواهد داشت. در بازه آزمون، در صورت به بیرون پرت شدن از آزمون به هر دلیل، همچون خاموش شدن گوشی همراه، برقراری تماس تلفنی و… امکان بازگشت به آزمون و پاسخ به ادامه سؤالات مشاهده نشده موجود است. اما در صورت ورود با یک گوشی همراه دیگر، حذف اپلیکیشن و نصب مجدد آن و پاک‌سازی Cache یا Data اپلیکیشن المپیاد، در حین آزمون، اجازه ورود مجدد به آزمون وجود نخواهد داشت.

  ۱۰- نتایج نهایی مرحله اول در سایت باشگاه سواد رسانه‌ای به آدرس imlc.ir منتشر خواهد شد و پس از آن، کارنامه فردی هر داوطلب از طریق اپلیکیشن رسمی المپیاد قابل مشاهده است.

  ۱۱- برای آشنایی با نحوه برگزاری آزمون مرحله اول می‌توانید از شبیه‌ساز آزمون با عنوان نمونه سؤالات دوره‌های قبل استفاده کنید.

  ۱۲- در بخش کتابخانه می‌توانید علاوه بر مشاهده منابع المپیاد و نمونه سؤالات دوره‌های گذشته با پاسخ تشریحی؛ ضمائمی از مرحله اول المپیاد سواد رسانه‌ای را ۲۴ ساعت پیش از شروع آزمون دریافت نمایید و مطالعه کنید و برای زمان آزمون نسخه‌ای از آن را به صورت چاپی یا دستنویس در کنار خود داشته باشید.

  ۱۳- در صورت بروز هرگونه مشکل در استفاده از اپلیکیشن، مشکل خود را به ادمین باشگاه سواد رسانه ای در پیام رسان‌های بله و تلگرام به آیدی @imlc_admin و یا دایرکت اینستاگرام به آدرس @imlc_ir، اطلاع دهید.

  لینک دریافت اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه‌ای (نسخه ۲٫۴)

  نظرات

  9 پاسخ به “جزئیات و قوانین آزمون مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای”

  1. سامان آرام بن گفت:

   سلام
   پرچم بچه های یاسوج بالاست

  2. علی عموشاهی گفت:

   سلام
   بچه های امام محمد باقر اصفهان همه با هم مدال ها را درو می کنیم.

  3. سعید مزیکی گفت:

   وقتی دانش اموزان دبیرستان رضا واثقی هستند ، چه نیازی به برگزاری المپیاد هست ؟

  4. فاطمه تیموری گفت:

   بامبو در ۵ سال اولیه زیر زمینه و رشدی نمیکنه،اما در سال ششم حدود۲۵ متر رشد میکنه،گاهی اوقات افراد بی سر و صدا بساط موفقیتشونو میچینن و در آخر ک موفق شدن برای همه آشکار میشه،در نتیجه کری خوندن هنر نیست،موفقیت آخر مهمه

  5. Aryana گفت:

   من نمیدونم چرا فقط واسه هر چیزی نسخه اندروید هست نه ios نه pc چه کار کنم؟

  6. فاطمه گفت:

   نسخه iOS برنامه قرار نیست بیاد؟کسایی که سیستم اندروید ندارند باید چیکار کنن؟

   • رضایی ولا گفت:

    سلام. متأسفانه تنها سیتسم عامل‌های اندروید می‌توانند از این اپ استفاده کنند. دو راه وجود داره. یا از شبیه ساز فضای اندروید در ویندوز استفاده کنید و در سیستم ویندوز آزمون دهید و یا برای چند ساعت از تلفن همراه اندرویدی خانواده یا اطرافیان کمک بگیرید.

  7. مسعود سعیدپناه گفت:

   سلام
   متاسفانه باشگاهی که قصد داره سواد رسانه ایی رو بسنجه، هنوز نتونسته بستر امکان شرکت در ازمون رو برای همه برقرار کنه و این خیلی خیلی بده . باید امکان برابر برای همه ی دارندگان سیستم عامل های مختلف مهیا می شد بعد وارد همچین سنجشی می شدید .

  8. عسل گفت:

   سلام وقتتون بخیر اعلام نتایجش چه روزیه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  IMLC Copyright© 2017. design by Arad Studio All right reserved.