قوانین آزمون مرحله دوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه +درگاه ورود به آزمون

آخرین مطالب

 • 1.jpg
 • جزئیات اردوی مرحله سوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای منتشر شد!

  مرحله سوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه ای از 27 مهر الی 2 آبان 1400 در تهران برگزار می‌شود.


 • 1.jpg
 • ثبت نام در دوره تخصصی تحلیل‌گر بازی‌های موبایلی

  به گزارش روابط عمومی باشگاه سواد رسانه‌ای،...


 • 1.jpg
 • کارگاه مجازی یک روزه «چگونه ولاگر شویم؟»

  به گزارش روابط عمومی باشگاه سوادرسانه‌ای، کارگاه...

  قوانین آزمون مرحله دوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه +درگاه ورود به آزمون

  آیین نامه آزمون برخط مرحله دوم پنجمین...

  آیین نامه آزمون برخط مرحله دوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

  ۱-مرحله دوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه، به صورت تشریحی، تحت پلتفرم «پرسآل» در روز جمعه، راس ساعت نه صبح ۵ شهریورماه برگزار می شود.

  ۲- امکان شرکت در آزمون با هر دستگاه دارای مرورگر اینترنتی امکان پذیر است ولی استفاده از لپ و تاپ و یا کامپیوتر به جهت سهولت بیشتر، توصیه می شود. در صورت قطعی برق، می‌توانید از گوشی همراه خود استفاده کنید. (از شارژ بودن دستگاه‌های خود مطمئن باشید)

  ۳- برای پاسخ دهی به بعضی از سوالات، داشتن حساب کاربری «اینستاگرام» جهت مشاهده محتواهایی در آن پلتفرم الزامی است. در صورتی که اکانت اینستاگرام ندارید، باید موقتا یک حساب کاربری بسازید و می توانید پس از آزمون آن را حذف کنید. امکان ساخت حساب کاربری و مشاهده محتوا ها در نسخه «وب» اینستاگرام هم امکان پذیر است.

  ۴- برای پاسخ دهی به بعضی از سوالات، باید جستجو در اینترنت به کمک موتور های جستجوگر مانند گوگل و … برای شما امکان پذیر باشد.

  ۵- برای پاسخ دهی به بعضی از سوالات، شما نیازمند به دیدن تعدادی فیلم و یا عکس ها یا بازی کردن یک بازی کامپیوتری هستید. این فیلم ها و عکس ها و یا بازی، در یک فایل فشرده (zip) یک روز قبل از آزمون در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این فایل فشرده، به ازای هر سوال آزمون، یک فایل فشرده دیگر وجود دارد که هر کدام از آن ها رمز گذاری شده اند و رمز هر یک، در ابتدای سوال مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد. (یک فایل فشرده نمونه، دقیقا مانند فایل اصلی هم اکنون در اختیار شما قرار می گیرد که رمز آن هنگام ورود به سوال تست، به شما نمایش داده خواهد شد.)

  ۶- برای ورود به حساب کاربری، مشابه مرحله اول، شماره تماس مندرج در فرم ثبت نام (بدون صفر اولیه) به عنوان حساب کاربری شما و کد ملی (بدون صفر های اولیه در صورت وجود) رمز عبور شما خواهد بود.

  ۷- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ۳ شهریورماه فرصت دارید با ورود به سامانه برگزاری آزمون، برای شرکت در آزمون تست مرحله دوم و آشنایی با نحوه برگزاری آزمون، اقدام کنید.

  ۸- در صفحه «باشگاه سواد رسانه ای» در سامانه آزمون، هر سوال، در قالب یک آزمون مجزا نشان داده میشود که بازه زمانی مشخصی برای پاسخ دهی دارد.

  ۹- زمان بندی دقیق سوالات و مدت زمان پاسخ گویی به هر سوال، روز قبل از آزمون اعلام خواهد شد.

  ۱۰- بازه درج شده برای «زمان برگزاری آزمون» در صفحه ابتدایی، تنها بازه زمانی مجاز برای «شرکت در آزمون» است و پس از این بازه امکان ورود به سوال و پاسخ دادن به آن وجود ندارد.

  ۱۱- برای هر سوال، زمان مشخص و محدودی برای پاسخ دهی وجود دارد که پس از ورود به هر سوال، شمارش معکوس آن آغاز می شود.  چنانچه شماره معکوس به اتمام برسد، هر چیزی که تا به آن لحظه نوشته شده باشد، به عنوان پاسخ در سیستم ثبت می شود.

  ۱۲- چنانچه به هر دلیلی دیر وارد سوالی شوید، در صورتی که از زمان از لحظه پایانی مشخص شده برای سوال بگذرد، امکان ادامه آزمون وجود نخواهد داشت و تمامی پاسخ نوشته شده تا آن زمان، به عنوان پاسخ نهایی ثبت خواهد شد.

  ۱۳- پاسخ شما به هر سوال هنگامی ثبت می شود که بر روی گزینه «ارسال پاسخ آزمون» کلیک کنید و تا پیش از آن، هیچ پاسخی در سیستم ثبت نخواهد شد.

  ۱۴- در صورت ثبت شدن پاسخ هر سوال، به هیچ وجه امکان ورود مجدد به آن سوال و ثبت پاسخ مجدد وجود ندارد. 

  ۱۵- در صورت خروج از صفحه سوال به هر دلیل (قطعی برق، تمام شدن شارژ دستگاه و …)، در صورتی که پاسخ سوال ثبت نشده باشد، امکان ورود مجدد به سوال در بازه زمانی مجاز آن وجود دارد. چنانچه در حین آزمون با مشکلاتی از این دست مواجه شدید، می توانید با پشتیبانی باشگاه سواد رسانه ای در «پیام رسان گپ و تلگرام به شناسه imlc_admin » و یا «دایرکت اینستاگرام به شناسه imlc_ir» در ارتباط باشید.

  ۱۶- در هر سوال، پس از نوشتن پاسخ های هر صفحه و رفتن به صفحه بعد، پاسخ های شما به صورت موقت ذخیره خواهد شد و در صورت بیرون افتادن از صفحه آزمون به هر دلیلی (قطعی برق، مشکل سیستم و …)، پس از بازگشت به سوال، پاسخ های قبلی شما در دسترس خواهد بود.

  ۱۷- توصیه می شود، پیش از زدن بر روی گزینه «ارسال پاسخ آزمون»، حتما از وصل بودن اتصال خود به اینترنت مطمئن شوید و سپس بر روی گزینه «ارسال پاسخ آزمون» کلیک کنید.

  فایل فشرده ضمائم مرحله دوم

  صفحه ورود به آزمون مرحله دوم 

  دانلود نرم افزار winrar _ برای ویندوز

  دانلود نرم افزار rar _ برای اندروید

   

  *****

  نظرات

  5 پاسخ به “قوانین آزمون مرحله دوم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه +درگاه ورود به آزمون”

  1. Ghazaℓ گفت:

   گفته بودین تا ساعت ۱۵ :)💔

  2. مبین گفت:

   استراحت که ۹۰ دقیقه بود🥲

  3. Haji گفت:

   سلام
   ببخشید نتایج کی منتشر میشه؟

  4. فاطمه تیموری گفت:

   جواب المپیاد کی میاد؟؟!!

  5. Mmd گفت:

   نتایج نمیاد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  IMLC Copyright© 2017. design by Arad Studio All right reserved.