اختتامیه دومین دوره المپیاد سواد رسانه ای برگزار شد + اسامی برگزیدگان

آخرین مطالب


  • 1.jpg
  • گزارش تصویری اختتامیه سومین دوره المپیاد سواد رسانه ای

    به گزارش باشگاه سواد رسانه ای اختتامیه...


    اختتامیه دومین دوره المپیاد سواد رسانه ای برگزار شد + اسامی برگزیدگان

    دومین دوره المپیاد سواد رسانه ای با اهدای مدالهای طلا، نقره و برنز به کار خود پایان داد. در این المپیاد 1000 دانش آموز از 40 شهر در سه مرحله با یکدیگر رقابت کردند و نهایتا 12 نفر مدال طلای این المپیاد را از آن خود نمودند.

    به گزارش باشگاه سواد رسانه ای، اختتامیه دومین دوره المپیاد سواد رسانه ای با معرفی برگزیدگان مدالهای طلا، نقره و برنز در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. این رویداد توسط باشگاه سواد رسانه ای، در سه مرحله ویژه دانش آموزان دهم و یازدهم پی گرفته می شود.

    در این مراسم، ابتدا دکتر سید بشیر حسینی، دبیر المپیاد سواد رسانه ای ضمن بیان اینکه نوجوانان حاضر در سالن حتی یک روز هم هزاره دوم را درک نکرده اند گفت: شعار این رویداد از ابتدا «المپیاد نسل هزاره سوم» بوده است و از همین رو تمام تلاش خود را کرده ایم تا در طراحی های مختلف انجام شده، فرزندان این کشور را برای فردای رسانه ها آماده کنیم.

    در ادامه علی رضایی، دبیر اجرایی المپیاد با بیان اینکه دومین دوره المپیاد سواد رسانه ای با فراخوان کشوری در اسفندماه ۹۶ آغاز شد افزود: مرحله اولِ این رویداد در اردیبهشت ماه ۹۷ بین ۱۰۰۰ دانش آموز از ۴۰ شهر مختلف در سراسر کشور انجام شد. از میان این افراد، در ۲۹ام تیرماه، ۱۸۵ نفرِ برگزیده در آزمون چند رسانه ایِ مرحله دوم المپیاد با یکدیگر به رقابت پرداختند. در نهایت در مرحله سوم المپیاد، ۴۲ دانش آموز برگزیده در شهریور ماه ۹۷ به مدت ۶ روز برای کسب مدالهای طلا، نقره و برنز با یکدیگر رقابت کردند.

    رضایی در ادامه به یکی از رویدادهای اضافه شده به المپیاد سواد رسانه ای اشاره کرد و گفت: «جایزه سرخ» یا همان «سواد رسانه ای خلاق» جایزه سالانه ای است که به معلمان و دانش آموزان برگزیده سواد رسانه ای اهدا می شود. در همین راستا افرادی که سوالاتشان توسط دانش آموزان المپیاد به عنوان سوال برتر انتخاب شده جایزه سوال سرخ را دریافت نموده و معلمانی که بیشترین تعداد قبولی در مراحل مختلف المپیاد سواد رسانه ای را داشته اند برگزیده جایزه معلم سرخ می شوند.

    بر اساس این گزارش در ادامه این مراسم اسامی برگزیدگان جایزه سوال سرخ به این شرح اعلام شد: متین مرادی، برگزیده مدال طلای اولین دوره المپیاد از اصفهان، محمد هنرجو برگزیده مدال طلای اولین دوره المپیاد از اصفهان و دکتر حسین مولودی معلم سواد رسانه ای از قم. همچنین اسامی معلمان سواد رسانه ایِ برگزیده جایزه معلم سرخ به این شرح اعلام شد: سید سعید حسینی از اصفهان، مژگان جنتی مقدم از یزد، زهرا ورزگی از خراسان جنوبی، زینب شجاعیان و منصوره حجاری از دبیرستان تزکیه تهران، حسین حق پناه از دبیرستان صلحای تهران.

    از حواشی این مراسم اجرای آن توسط دانش آموزان برگزیده المپیاد بود که علیرضا فرخی، عرفان قاسمی و محدثه ناطقی این اجرا را بر عهده داشتند. همچنین در بخشهایی از مراسم تعداد دیگری از دانش آموزان به بیان تجربیات و یافته های خود از المپیاد سواد رسانه ای پرداختند.

    در بخش پایانی مراسم، دکتر محمدصادق باطنی دبیر علمی المپیاد سواد رسانه ای، پشت تریبون رفت و بعد از بیان سنجه های المپیاد سواد رسانه ای گفت: نوجوانان برگزیده در این المپیاد بدون شک از نخبگان و آینده سازان کشور در عرصه رسانه خواهند بود. در همین راستا این المپیاد یک المپیاد مساله محور بود که با قرار دادن دانش آموزان در موقعیتها و مسائل رسانه ای ارزیابی از آنها در دو بخش انفرادی و گروهی انجام می شود. در همین راستا شرکت در ضبط برنامه برنده باش شبکه سه سیما، ارائه کمپین تبلیغاتی برای یک فیلم سینماییِ در حال ساخت، شرکت در یک بازی-آزمون سواد رسانه ای مبتنی بر واقعیت افزوده، ارائه نقد شفاهی و مکتوب بر فیلم ready player one با موضوع آینده پژوهی رسانه ها، ارائه طرح یک مسابقه تلویزیونی سواد رسانه ای برای پخش از شبکه چهار سیما، ارائه طرح یک «موقعیت سرگرم آموزانه» مبتنی بر سواد رسانه ای، تجربه زیارت مجازی امام رضا توسط عینکهای VR، تجربه ضبط برنامه تلویزیونی در استودیوی تولیدی مجتمع شهید آوینی بسیج صداوسیما و تشکیل کانال در پیام رسان بله و همچنین سوالات و کاربرگهای تعریف شده بر مبنای آنها ملاک ارزیابی نهایی دانش آموزان در ایام برگزاری این رویداد بود. همچنین برگزیدگان این رویداد در رویداد IMLO 2019 یا همان المپیاد بین المللی سواد رسانه ای که سال آینده در کشور اندونزی برگزار خواهد شد شرکت خواهند نمود.

    در انتهای مراسم اسامی برگزیدگان المپیاد به این شرح اعلام شد:

    – برگزیدگان مدال طلای دومین المپیاد سواد رسانه ای: زهرا بازیان (از دبیرستان تزکیه تهران)، فرزانه کریمیان (از دبیرستان فرزانگان ۴ تهران)، محدثه ناطقی (از دبیرستان فرزانگان اسلامشهر)، محمدحسین زارعی (از دبیرستان سادات اصفهان)، محمدرضا پیرپیران نجف آبادی (از دبیرستان شهید اژه ای ۱ اصفهان)، پارمیس خنیاگر (از دبیرستان فرهنگ ۱۳ تهران)، زهرا جعفری نعیمی (از دبیرستان شهید مطهری یزد)، حانیه حقیقی (از دبیرستان تزکیه تهران)، فاطمه نریمانی (از دبیرستان فرزانگان امین ۳ اصفهان)، امیرحسین مباشری (از دبیرستان صلحای تهران)، ملیکاسادات نبوی (از دبیرستان ریحانه النبی کاشان)، مهدیه توتونی (از دبیرستان فرزانگان امین ۳ اصفهان)

    – برگزیدگان مدال نقره دومین المپیاد سواد رسانه ای: نیلوفر جعفری (از دبیرستان فرزانگان ۱ تهران)، علی شجاعی (از دبیرستان شهید بابایی ۲ قزوین)، علی اکرامیان (از دبیرستان شهید اژه ای ۱ اصفهان)، علی علیشاهی (از دبیرستان حسینیان نیشابور)، فاطمه بوالحسنی (از دبیرستان سلمان فارسی تهران)، مهسا اسلامی (از دبیرستان نمونه دولتی خضراء مرند)، ملیکا مقصودی (از دبیرستان فرزانگان امین ۳ اصفهان)، عرفان قاسمی (از دبیرستان صدرای شیرازی تهران)، محمدسعید قاسم خانی (از دبیرستان امام هادی تهران)، مهتاب محمدی (از دبیرستان فرزانگان ۱ مشهد)، علی کرمانی (از دبیرستان شهید اژه ای ۱ اصفهان)، ابوالفضل مشهدی خلردی (از دبیرستان شهید بهشتی ساری)، رکسانا قربانی (از دبیرستان فرزانگان اسلامشهر)، سیده حنانه موسوی (از دبیرستان تزکیه تهران)، مریم محمدی (از دبیرستان فرزانگان ۱ اراک)

    – برگزیدگان مدال برنز دومین المپیاد سواد رسانه ای: مهدیس گلمکانی (از دبیرستان فرزانگان امین ۳ اصفهان)، آتنا ایزدخواه (از دبیرستان ریحانه الرسول تهران)، علی عادی (از دبیرستان فرهنگ ۱ اصفهان)، نیکتا ریاحی (از دبیرستان امام صادق اصفهان)، پردیس یاوری (از دبیرستان امام صادق اصفهان)، محمدطاها انصاری محسنی (از دبیرستان صلحای تهران)، زهرا قدمی (از دبیرستان تزکیه تهران)، محمدامین ترابی (از دبیرستان شهید اژه ای ۱ اصفهان)، علیرضا فرخی (از دبیرستان ۱۷ شهریور تهران)، نرگس مدنی (از دبیرستان فرزانگان ۴ تهران)، زهرا احتشامی فر (از دبیرستان تزکیه تهران)، علی اشرف نیا (از دبیرستان فرهنگ اصفهان)، زهرا گیوه چی (از دبیرستان تزکیه تهران)، رسول ابراهیمی (از دبیرستان صارمیه اصفهان)، زهرا معدن کن (از دبیرستان فرزانگان ۵ هشتگرد).

    – برگزیدگان جام خلاقیت دومین المپیاد سواد رسانه ای: علی علیشاهی و ابوالفضل مشهدی خلردی برای بهترین فعالیت گروهی، نیلوفر جعفری برای بهترین ارائه نقداننده شو، علی کرمانی برای بهترین فعالیت در کانال بله.

    طبق گفته باطنی، این المپیاد توسط باشگاه سواد رسانه ای برگزار می شود و دبیرخانه آن در مدرسه هنر و رسانه آینه قرار دارد و مجموعه های حامی آن عبارتند از: مجتمع فرهنگی آموزشی تزکیه،  مجتمع آموزشی پژوهشی شهید آوینی بسیج صداوسیما، اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزی، موسسه آینده سازان، فرهنگسرای بعثت صفادشت، حوزه هنری دیجتال، موسسه هدایت میزان، موسسه مسیر رسانه، موسسه حامی رسانه مشهد، موسسه پارسای اصفهان، موسسه آراد، موسسه هنروما و انجمن سواد رسانه ای ایران.

    نظرات

    یک پاسخ به “اختتامیه دومین دوره المپیاد سواد رسانه ای برگزار شد + اسامی برگزیدگان”

    1. ناطقی گفت:

      سلام . خیلی خیلی خسته نباشید …
      التماس دعا
      یاعلی مدد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    IMLC Copyright© 2017. design by Arad Studio All right reserved.