قوانین آزمون مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه +فرم اعتراض مرحله۲

آخرین مطالب

  • 1.jpg
  • پذیرفته‌شدگان مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

    شرکت کنندگان مرحله اول المپیاد، 1300 نفر از 111 شهر از 31 استان کشور بودند.


  • 1.jpg
  • جزئیات و قوانین آزمون مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

    آزمون در ساعت 15 الی 17 جمعه 20 فروردین 1400 تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.


  • 1.jpg
  • دبیررسان! تبلت و محتوای آموزشی برای معلمان مناطق محروم

    پویش #دبیررسان با هدف حمایت از معلمان مناطق محروم راه اندازی شد

    قوانین آزمون مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه +فرم اعتراض مرحله۲

    مرحله دوم چهارمین دوره ساعت 9 الی 18 روز جمعه 10 مرداد 1399 به صورت برخط برگزار می‌شود

    فرم رسمی اعتراض به مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

    برای اعتراض تنها تا ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۱۳ مرداد فرصت دارید، فرم اعتراض تکمیل شده‌ی خود را به آدرس ایمیل المپیاد سواد رسانه‌ای به آدرس olympiad@imlc.ir ارسال نمایید.

    *****

    آیین نامه آزمون برخط مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

    ۱-مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه، به صورت تشریحی، تحت پلتفرم «آزمونآل» در روز جمعه، راس ساعت نه صبح ۱۰ مرداد ماه برگزار می شود.

    ۲- امکان شرکت در آزمون با هر دستگاه دارای مرورگر اینترنتی امکان پذیر است ولی استفاده از لپ و تاپ و یا کامپیوتر به جهت سهولت بیشتر، توصیه می شود.

    ۳- برای پاسخ دهی به بعضی از سوالات، داشتن حساب کاربری «اینستاگرام» جهت مشاهده محتوا هایی در آن پلتفرم الزامی است. در صورتی که اکانت اینستاگرام ندارید، باید موقتا یک حساب کاربری بسازید و می توانید پس از آزمون آن را حذف کنید. امکان ساخت حساب کاربری و مشاهده محتوا ها در نسخه «وب» اینستاگرام هم امکان پذیر است.

    ۴- برای پاسخ دهی به بعضی از سوالات، باید جستجو در اینترنت به کمک موتور های جستجوگر مانند گوگل و … برای شما امکان پذیر باشد.

    ۵- برای پاسخ دهی به بعضی از سوالات، شما نیازمند به دیدن تعدادی فیلم و یا عکس ها یا بازی کردن یک بازی کامپیوتری هستید. این فیلم ها و عکس ها و یا بازی، در یک فایل فشرده (zip) یک روز قبل از آزمون در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در این فایل فشرده، به ازای هر سوال آزمون، یک فایل فشرده دیگر وجود دارد که هر کدام از آن ها رمز گذاری شده اند و رمز هر یک، در ابتدای سوال مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد. (یک فایل فشرده نمونه، دقیقا مانند فایل اصلی هم اکنون در اختیار شما قرار می گیرد که رمز آن هنگام ورود به سوال تست، به شما نمایش داده خواهد شد.)

    ۶- برای ورود به حساب کاربری، مشابه مرحله اول، شماره تماس مندرج در فرم ثبت نام (بدون صفر اولیه) به عنوان حساب کاربری شما و کد ملی (بدون صفر های اولیه در صورت وجود) رمز عبور شما خواهد بود.

    ۷- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ۸ مرداد ماه فرصت دارید با ورود به سامانه برگزاری آزمون، برای شرکت در آزمون تست مرحله دوم و آشنایی با نحوه برگزاری آزمون، اقدام کنید.

    ۸- در صفحه «باشگاه سواد رسانه ای» در سامانه آزمون، هر سوال، در قالب یک آزمون مجزا نشان داده میشود که بازه زمانی مشخصی برای پاسخ دهی دارد.

    ۹- زمان بندی دقیق سوالات و مدت زمان پاسخ گویی به هر سوال، روز قبل از آزمون اعلام خواهد شد.

    ۱۰- بازه درج شده برای «زمان برگزاری آزمون» در صفحه ابتدایی، تنها بازه زمانی مجاز برای «ورود» به سوال و پاسخ دهی به آن است و پس از این بازه امکان ورود به سوال و پاسخ دادن به آن وجود ندارد.

    ۱۱- برای هر سوال، زمان مشخص و محدودی برای پاسخ دهی وجود دارد که پس از ورود به هر سوال، شمارش معکوس آن آغاز می شود.  چنانچه شماره معکوس به اتمام برسد، هر چیزی که تا به آن لحظه نوشته شده باشد، به عنوان پاسخ در سیستم ثبت می شود.

    ۱۲- علاوه بر مدت زمان شمارش معکوس، برای هر سوال موعد زمانی مشخص جهت ارسال پاسخ وجود دارد که در ابتدای هر سوال به شما اعلام می شود. پاسخ هایی که پس از موعد زمانی ارسال شده باشند، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست حتی اگر شمارشگر معکوس داخل سوال، مدت زمان بیشتری را نشان دهد. (این اتفاق به دلیل تاخیر شما در ورود به صفحه آزمون ممکن است بیافتد.)

    ۱۳- پاسخ شما به هر سوال هنگامی ثبت می شود که بر روی گزینه «ارسال پاسخ آزمون» کلیک کنید و تا پیش از آن، هیچ پاسخی در سیستم ثبت نخواهد شد.

    ۱۴- در صورت ثبت شدن پاسخ هر سوال، به هیچ وجه امکان ورود مجدد به آن سوال و ثبت پاسخ مجدد وجود ندارد. (این امکان در آزمون تست وجود دارد تا بتوانید چندین بار سامانه آزمون را در حالت های مختلف و بر روی دستگاه های مختلف امتحان کنید.)

    ۱۵- در صورت خروج از صفحه سوال به هر دلیل (قطعی برق، تمام شدن شارژ دستگاه و …)، در صورتی که پاسخ سوال ثبت نشده باشد، امکان ورود مجدد به سوال در بازه زمانی مجاز آن وجود دارد. چنانچه در حین آزمون با مشکلاتی از این دست مواجه شدید، می توانید با پشتیبانی باشگاه سواد رسانه ای در «پیام رسان بله به شناسه @imlc_admin » در ارتباط باشید.

    ۱۶- توصیه میشود ابتدا پاسخ های خود را در یک ویرایشگر متن آنلاین (مانند سرویس Google Doc  که قابلیت دخیره سازی متن را به صورت لحظه ای و آنلاین را دارا است) بنویسید و سپس آن را در صفحه آزمون وارد کنید تا در صورتی خروج از صفحه آزمون به هر دلیل (قطعی برق، تمام شدن شارژ دستگاه و …)، پاسخ هایی که تا آن لحظه نوشته بودید از دست نرود.

    ۱۷- توصیه می شود، پیش از زدن بر روی گزینه «ارسال پاسخ آزمون»، حتما از وصل بودن اتصال خود به اینترنت مطمئن شوید و سپس بر روی گزینه «ارسال پاسخ آزمون» کلیک کنید.

    فایل فشرده مرحله دوم

    صفحه ورود به آزمون مرحله دوم 

     

    برای آشنایی با سامانه آزمون مرحله دوم المپیاد حتما فیلم زیر را مشاهده نمایید

    *****

    فرم رسمی اعتراض به مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

    برای اعتراض تنها تا ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۱۳ مرداد فرصت دارید، فرم اعتراض تکمیل شده‌ی خود را به آدرس ایمیل المپیاد سواد رسانه‌ای به آدرس olympiad@imlc.ir ارسال نمایید.

    نظرات

    2 پاسخ به “قوانین آزمون مرحله دوم چهارمین دوره المپیاد سواد رسانه +فرم اعتراض مرحله۲”

    1. عین حاء گفت:

      تا چه زمانی باید برای اعلام نتایج مرحله دوم صبر کنیم؟

    2. Ermi گفت:

      سلام وقت بخیر
      ببخشید نتایج کی میاد؟!

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    IMLC Copyright© 2017. design by Arad Studio All right reserved.