پرسش‌های رایج شما برای مرحله اول

آخرین مطالب

 • 1.jpg
 • پذیرفته‌شدگان مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

  شرکت کنندگان مرحله اول المپیاد، 1300 نفر از 111 شهر از 31 استان کشور بودند.


 • 1.jpg
 • جزئیات و قوانین آزمون مرحله اول پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

  آزمون در ساعت 15 الی 17 جمعه 20 فروردین 1400 تحت اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه‌ای برگزار می‌شود.


 • 1.jpg
 • دبیررسان! تبلت و محتوای آموزشی برای معلمان مناطق محروم

  پویش #دبیررسان با هدف حمایت از معلمان مناطق محروم راه اندازی شد

  پرسش‌های رایج شما برای مرحله اول

  اگر شارژ گوشی هوشمندم تمام شود آیا میتوانم با یک دستگاه دیگر به آزمون ادامه دهم؟

  به گزارش روابط عمومی باشگاه سواد رسانه ای، پس از انتشار اپلیکیشن رسمی المپیاد سواد رسانه‌ای و نزدیک شدن به زمان برگزاری مرحله اول این المپیاد، مراجعات بسیاری به ادمین‌های باشگاه سواد رسانه ای در فضای مجازی انجام شد. با توجه به حجم انبوه سؤالات شما داوطلبین محترم پنجمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای، به پر تکرارترین سؤالات پاسخ خواهیم داد.

  1. من چرا نمی‌توانم وارد اپلیکیشن المپیاد بشوم؟ خطای «کسی با این شماره ثبت نام نکرده است» به من نشان داده می‌شود.
   • شما باید از طریق بخش ثبت نام اپلیکیشن با شماره تماس ثبت نامی خود در المپیاد در اپ نیز ثبت نام کنید. با مشاهده این پیام، به بخش تاکنون ثبت نام نکرده‌ام مراجعه کنید.
  2. وقتی می‌خواهم در اپلیکیشن ثبت نام کنم با خطای «ثبت نام در سایت imlc.ir» مواجه می‌شوم.
   • شما از نسخه ۲٫۲ اپلیکیشن استفاده می‌کنید. این نسخه را از روی گوشی هوشمند خود حذف نمایید و نسخه ۲٫۴ را دانلود و نصب نمایید.
  3. اگر در حین آزمون، گوشی هوشمند یا اپلیکیشن به مشکل خورد و از آزمون بیرون افتادم چه کار کنم؟
   • خونسردی خودتان رو حفظ کنید و بدون تغییر دادن وضعیت اپلیکیشن، مجدد وارد آن شوید و وارد آزمون شوید. از آخرین سؤالی که در حال پاسخگویی به آن بودید، سؤالات را می‌توانید مشاهده کنید.
   • در صورت ادامه یافتن مشکل همچنان بدون ایجاد تغییر در اپلیکیشن به ادمین‌های باشگاه سواد رسانه ای با آیدی @imlc_admin در پیامرسان‌های بله، گپ یا تلگرام و یا دایرکت صفحه اینستاگرام ما به آدرس @imlc_ir پیام دهید. (بهتر است از روشن کردن فیلترشکن یا VPN در حین آزمون خودداری کنید. به دلیل آنکه تغییر در IP شرکت کننده در حین آزمون، به معنی تقلب در آزمون و مسدود شدن آزمون برای شما خواهد بود.)
  4. اگر شارژ گوشی هوشمندم تمام شود آیا میتوانم با یک دستگاه دیگر به آزمون ادامه دهم؟
   • خیر. شما در صورتی که با یک دستگاه آزمون را شروع کنید، فقط با همان دستگاه امکان ادامه رؤیت سؤالات را دارید و تغییر دستگاه به منزله تقلب و مسدود شدن آزمون برای شماست. بهتر است قبل از شروع آزمون از شارژ بودن کامل دستگاه خود مطمئن باشید و به دلیل زمان طولانی آزمون در حالت متصل به اینترنت و امکان خالی شدن شارژ دستگاه، پاور بانک و یا دستگاه شارژر را در کنار خود داشته باشید.
  5. گوشی هوشمند من مبتنی بر سیستم عامل اندروید نیست. چطور در آزمون شرکت کنم؟
   • متأسفانه اپلیکیشن المپیاد سواد رسانه‌ای تنها مبتنی بر سیستم عامل اندروید است و در صورتی که شما از گوشی هوشمندی با سیستم عامل دیگری استفاده می‌کنید توصیه میکنیم برای مدت آزمون، یک دستگاه اندرویدی از خانواده یا اطرافیان خود امانت بگیرید. اما راه دیگر استفاده از شبیه ساز محیط اندروید روی سیستم عامل ویندوز است. هر چند این مسیر هم مقدور هست اما به دلیل کند بودن شبیه سازها، استفاده از این مسیر توصیه نمی‌شود.
  6. ضمائم المپیاد را از طریق اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند خود دانلود کرده‌ام، آیا امکان خروج از آزمون برای مراجعه به ضمائم وجود دارد؟
   • به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم عامدانه از آزمون خارج شوید و خود را با مشکلات احتمالی مواجه کنید. حتما پیش از شروع آزمون یک نسخه از ضمائم مرحله اول المپیاد را بر روی یک دستگاه دیگر اعم از گوشی هوشمند یا رایانه و یا حتی به صورت چاپی یا دستنویس در کنار خود داشته باشید. با توجه به لزوم مراجعه چندباره به متن این ضمائم، توصیه ما تهیه نسخه چاپی از ضمائم پیش از شروع آزمون است. ضمائم مرحله اول پنجمین المپیاد سواد رسانه‌ای را از اینجا دانلود کنید.
  7. آزمون هوش دیجیتال چیست و چه تأثیری در نتیجه المپیاد دارد؟
   • آزمون هوش دیجیتال یک مدل بین‌المللی ارزیابی سواد رسانه‌ای است که به کمک هیئت علمی المپیاد در حال بررسی و صحت‌سنجی در بوم ایران است. به همین دلیل به هیچ وجه این آزمون تأثیری در نتیجه المپیاد شما ندارد و تنها جهت استفاده‌های علمی از شما تکمیل کردن آن خواسته شده است. لطفا برای کمک به هیئت علمی المپیاد سواد رسانه‌ای، با صداقت و صحت به آزمون هوش دیجیتال پاسخ دهید. بر اساس قانون شرکت در المپیاد، در صورتی که یک بار به صورت کامل از ابتدا تا انتهای این آزمون با ثبت تمام پاسخ‌ها این آزمون را به اتمام نرسانده باشید، امکان شرکت در آزمون مرحله اول المپیاد را نخواهید داشت. حتی اگر در سال گذشته این آزمون را داده‌اید، یک بار دیگر از ابتدا تا انتهای آزمون را طی کنید و درصورت عدم ثبت پاسخ در بخشی از آزمون، مجددا آن را تکمیل نمایید.
  8. جایزه عکس سرخ چیست و چه تأثیری در نتیجه المپیاد دارد؟
   • جایزه‌های سرخ، بخش‌های جنبی المپیاد سواد رسانه‌ای هستند که تأثیری در نتیجه المپیاد ندارند اما به صورت مستقل دارای جوایزی هستند. به طور مثال جایزه عکس سرخ، نحوه آماده‌سازی و شرکت در مرحله اول المپیاد سواد رسانه‌ای است. شما می‌توانید از طریق این لینک، آیین نامه جایزه عکس سرخ را دریافت کنید. به خاطر داشته باشید، بستر داوری این جایزه شبکه اجتماعی اینستاگرام است اما شما می‌توانید با ارسال عکس‌های خود به ادمین‌های باشگاه در شبکه‌های اجتماعی نیز در این بخش جنبی شرکت کنید.

  گفتنی است، آزمون مرحله اول پنجمین المپیاد سواد رسانه‌ای ساعت ۱۵ جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و شامل ۵۱ سؤال به مدت ۱۲۰ دقیقه است و پاسخ اشتباه به سؤالات دارای نمره منفی است.

  نظرات

  3 پاسخ به “پرسش‌های رایج شما برای مرحله اول”

  1. معصومه گفت:

   سلام
   تزمون مثل سال قبل تستیه یا تشریحی هم هست؟

  2. سلام ببخشید کی اعلام نتایج انجام میشه؟

  3. ... گفت:

   نتایج کی میاددد ؟؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  IMLC Copyright© 2017. design by Arad Studio All right reserved.