انتخاب هوشمند

در دنیای رسانه‌های نوین

ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای

مرحله اول المپیاد برگزار شد

به گزارش باشگاه سواد رسانه‌ای ایران، نتایج مرحله اول ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای اعلام شد. اولین مرحله از ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای با شرکت‌ ۳۳۱۴ نفر در تاریخ 1 اردیبهشت 1401 به صورت برخط و همزمان در سراسر کشور برگزار شد. شرکت‌گنندگان این مرحله از ۳۱ استان و ۲۰۶ شهر و ۷۹۱ مدرسه بودند که سه استان پر مخاطب المپیاد، استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی هستند.

 تعداد شرکت‌کنندگان پایه دهم ۲هزار و ۴۳۲نفر و پایه یازدهم ۸۸۲ نفر است که این جمعیت، همه رشته‌های تحصیلی را در بر می‌گیرد و حضور متقاضیان با گستره رشته‌های متفاوتی از جمله علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم و ادبیات انسانی، علوم و معارف اسلامی، حسابداری، تولید محتوا، انیمیشن، موسیقی، صنایع شیمیایی، مکاترونیک، نقاشی، صنایع غذایی، مدیریت، ساختمان، گل و گیاه و غیره به چشم می‌خورد‌.

طبق اعلام نتایج اولین مرحله از ششمین دوره المپياد سواد رسانه‌ای پذیرفته‌شدگان 542 نفر هستند که به تفکیک اقلیمی از 29 استان و 80 شهر به مرحله دوم المپیاد سواد رسانه‌ای راه یافتند که 345 نفر از برگزیدگان به دختران و 197 نفر به پسران اختصاص یافته‌است. در ادامه اسامی 10 نفر برتر این آزمون آمده است.

لازم به ذکر است که ششمین دوره المپیاد سواد رسانه‌ای با حمایت ویژه سازمان صدا و سیما و همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان درحال برگزاری است و پذیرفته شدگان مرحله اول در دهه سوم تیر 1401 برای مرحله دوم این آزمون به صورت حضوری در حوزه‌های آزمونی اعلام شده، حاضر خواهند شد.

دفترچه آزمون مرحله اول به همراه پاسخ تشریحی و اسامی نفرات برگزیده و راه یافته به مرحله دوم از مسیر های زیر قابل دریافت است.

همچنین کارنامه فردی مرحله اول همه شرکت‌کنندگان مرحله اول از تاریخ 20 الی 27 خرداد 1401 از مسیر زیر قابل دریافت بوده و نفرات پذیرفته نشده در آزمون مرحله اول می‌توانند در همین بازه زمانی، اعتراضات خود به عدم پذیرش در مرحله اول را از درگاه مشخص شده ثبت نمایند. زمان بررسی و اعلام نتایج اعتراضات به مدت یک هفته بوده و نتایج اعتراضات نهایت تا تاریخ 30 خرداد به اطلاع داوطلبین محترم می‌رسد. همچنین زمان برگزاری مرحله دوم المپیاد بعد از ظهر روز جمعه 31 تیر بوده و منابع مطالعاتی و چندرسانه‌ای مرحله دوم در تاریخ 31 خرداد از سایت باشگاه سواد رسانه‌ای به نشانی imlc.ir به اطلاع داوطلبین می‌رسد.